USA

Gwarancja dobrego wyboru


Program "Szkoła średnia w USA" realizujemy jako oficjalny przedstawiciel najbardziej znanych amerykańskich fundacji, których celem jest promocja wzajemnego zrozumienia na świecie poprzez wymianę międzykulturalną młodzieży, m.in.
CCI - Greenheart "Center for Cultural Interechange -Greenheart" działająca od 1985 na rzecz edukacji młodzieży, w znacznej mierze zaangażowana w projekty związane z ochroną środowiska,  ASPECT, czy „Global Insights”.

Nasi partnerzy gwarantują szeroki wybór oferty edukacyjnej i naukę w sprawdzonych szkołach

Amerykańska szkoła
Szkoły biorące udział w programie to szkoły publiczne. Rok szkolny rozpoczyna się w sierpniu lub wrześniu, a kończy w maju/ czerwcu. Uczniowie ostatniej klasy często mają możliwość przystąpienia do egzaminów końcowych (amerykańskiej matury), jednakże nie jest to celem programu i żadna z fundacji tego nie gwarantuje.

Sport i zajęcia dodatkowe w szkole
Po zajęciach szkolnych młodzież spotyka się na różnych zajęciach sportowych. Uczniowie mają do wyboru wiele dyscyplin, np. football amerykański, koszykówka, piłka nożna, pływanie, golf, tenis. Młodzi ludzie korzystają również z różnych zajęć dodatkowych, np. teatr, plastyka, informatyka, kluby dyskusyjne.

Program adaptacyjny w Chicago
Fundacja CCI - Greenheart organizuje krótki program adaptacyjny w Chicago, inaugurujący pobyt w USA. W trakcie programu młodzież z całego świata uczestniczy w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez pracowników fundacji oraz zwiedza Chicago.

Cena
Program 10 - miesięczny od 6900 USD + 180 USD opłata SEVIS + 900 zł
Program  5 - miesięczny od  6300 USD do 4550 USD + 180 USD opłata SEVIS + 900 zł

Cena programu obejmuje: rok lub semestr nauki w szkole średniej; pobyt i wyżywienie u amerykańskiej rodziny (z wyjątkiem lunchu w dni szkolne); opiekę i nadzór lokalnego koordynatora oraz jego cykliczne raporty o przebiegu programu; transport z i na lotnisko docelowe; ubezpieczenie kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków; opłaty rejestracyjne, organizacyjne i meldunkowe, 24 - godzinny kontakt telefoniczny z przedstawicielami fundacji.

©2019 Furnel Travel International. All Rights Reserved. Designed by ITPRODESIGN

Search