CZĘSTE PYTANIA

ODPOWIEDZI

1. FAQ – zagraniczne kursy językowe

Ile muszę mieć lat, aby uczestniczyć w zagranicznych kursach językowych?

Nasze zagraniczne kursy językowe przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku 13 -17 lat, a także dla osób dorosłych powyżej 18 roku życia.

Czy na kursie będę mówić również po polsku?
Na kursach językowym staramy się maksymalnie ograniczać możliwość rozmawiania w rodzimym języku, dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, poprzez unikanie komunikacji w języku polskim, szybciej nauczysz się nowego języka, po drugie uczestnicy naszych kursów językowych pochodzą z całego świata i najprawdopodobniej nie znają polskiego.
Czy nauczyciele są native speakerami?
Na kursach językowym staramy się maksymalnie ograniczać możliwość rozmawiania w rodzimym języku, dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, poprzez unikanie komunikacji w języku polskim, szybciej nauczysz się nowego języka, po drugie uczestnicy naszych kursów językowych pochodzą z całego świata i najprawdopodobniej nie znają polskiego.
Jak wcześnie powinienem zapisać się na kurs językowy?
Na kursie językowym staramy się maksymalnie ograniczać możliwość rozmawiania w rodzimym języku, dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze, poprzez unikanie komunikacji w języku polskim, szybciej nauczysz się nowego języka, po drugie uczestnicy naszych kursów językowych pochodzą z całego świata i najprawdopodobniej nie znają polskiego.
Czym są grupowe wyjazdy językowe za granicą?
Są to wyjazdy organizowane dla grupy polskich uczniów. Od chwili wylotu, aż po powrót do Polski uczestnicy są pod opieką polskiego pilota. Taka formuła sprawdza się szczególnie w przypadku młodszych pociech, dla których samotna podróż jest zbyt dużym wyzwaniem. Na miejscu odbywa się podział na międzynarodowe grupy zajęciowe.
Wyjazd obejmuje:
• Kurs językowy wraz z materiałami edukacyjne
• Zakwaterowanie
• 24h godzinną opiekę polskojęzycznego pilota
• Transfer z/na lotnisko
• Wspólne wyjścia i wycieczki
• Zajęcia dodatkowe
Ile osób uczestniczy w jednym kursie językowym?
W zależności od rodzaju kursu językowego oraz szkoły językowej liczba uczestników wynosi od 5 do 15 osób.
Ile godzin w tygodniu trwają poszczególne kursy?
Wszystko zależy od waszego wyboru:
• Kurs standardowy: 20 lekcji tygodniowo
• Kurs intensywny: 30 lekcji tygodniowo
• Zajęcia indywidualne: 10, 20 lub 30 lekcji tygodniowo
• Kurs przygotowujący do egzaminu: 20 lekcji tygodniowo
• Kurs biznesowy: 30 lekcji tygodniowo
Czy jest przeprowadzany kwalifikacyjny test językowy?
Pierwszego dnia zajęć każdy student przechodzi test sprawdzający umiejętności językowe, co pozwala nam na dopasowanie odpowiedniego poziomu kursu językowego.
Kiedy rozpoczynają się kursy językowe?
Kursy językowe odbywają się przez cały rok. Zazwyczaj tydzień zakwaterowania obejmuje okres od niedzieli do soboty, a zajęcia językowe odbywają się od poniedziałku do piątku.

2. FAQ – Zakwaterowanie

Jak wygląda zakwaterowanie?
Opcje zakwaterowania różnią się w zależności oferty wyjazdu. Nasze szkoły oferują różne typy zakwaterowania i można je podzielić na:
• rodziny goszczące,
• akademiki,
• rezydencje,
• hotele.
Jak wygląda zakwaterowanie u rodzin?
Ten rodzaj zakwaterowania jest szczególnie przez nas polecany i najczęściej wybierany przez uczestników. Zakwaterowanie u rodzin jest częścią programu językowego – stwarza konieczność codziennego stosowania języka w praktyce, sprzyja poznaniu stylu życia i miejscowych zwyczajów. Rodziny, u których mieszają uczestnicy kursów językowych, są starannie dobierane i sprawdzane przez naszych zagranicznych partnerów. U jednej rodziny mieszka zwykle czterech uczestników, rzadziej zdarzają się trójki i dwójki (osobno dziewczynki i osobno chłopcy). Rodzina serwuje wszystkie posiłki (zgodnie z ofertą).

Jak wygląda zakwaterowanie w akademiku?
Akademiki, w których mieszkają nasi kursanci, służą przez cały rok miejscowej młodzieży i posiadają standard powszechnie przyjęty w danym kraju. Akademiki przeważnie położone są na terenie kampusów. Kursanci mieszkający w akademikach mają obowiązek przestrzegać takich samych zasad, jakie obowiązują miejscowych studentów i ponoszą odpowiedzialność prawną oraz materialną za szkody przez siebie spowodowane. W akademikach, w dniu przyjazdu pobierany jest depozyt w wysokości 20-200 GBP/EUR, zwrotny przy wymeldowaniu o ile nie zostały wyrządzone żadne szkody.

Czy razem z zakwaterowaniem zapewnione jest również wyżywienie?
W zależności od oferty razem z zakwaterowaniem możesz wybrać pełne wyżywienie, dwa posiłki dziennie lub brak wyżywienia. U rodzin goszczących jest do wyboru pełne wyżywienie lub dwa posiłki dziennie.
Czy istnieją inne warianty zakwaterowania?
Osoby wyjeżdżające na kursy językowe mogą w większości przypadków zrezygnować z proponowanego, zawartego w ofercie zakwaterowania lub poprosić o zmianę na inny standard. Furnel organizuje na życzenie zakwaterowanie w hotelach lub apartamentach.

3. FAQ – Na miejscu

Jak wygląda opieka na miejscu?
Każda zagraniczna szkoła językowa jako organizator, ponosi pełną odpowiedzialność za opiekę nad dziećmi i młodzieżą (od momentu odbioru na lotnisku). W wielu ośrodkach akademickich dzieci i młodsza młodzież (zakwaterowana w akademiku) ma obowiązek uzyskać pisemne zezwolenie od rodzica na samodzielne wyjście poza teren szkoły. Młodzież zakwaterowana u rodzin goszczących jest pod ich nadzorem, samodzielnie podróżuje codziennie do szkoły i z powrotem.
Jak wygląda kwalifikacja do odpowiedniego poziomu nauczania?
Pierwszego dnia kursu (zwykle w poniedziałek, około godz. 09.00) każdy kursant pisze test kwalifikacyjny na podstawie, którego zostaje przydzielony do odpowiedniej grupy zaawansowania, tego dnia nie odbywają się zajęcia w klasach. Zajęcia lekcyjne prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę lektorską na wszystkich poziomach zaawansowania: od podstawowego do zaawansowanego.
Czy są organizowane zajęcia pozalekcyjne?
Wyjazd językowy to nie tylko nauka, to także poznawanie kultury innego kraju, nowego otoczenia, nowych przyjaciół. To również sport, zabawa oraz interesujący program turystyczny. Szczególnie bogaty program w czasie wolnym od nauki zawierają wakacyjne kursy dla dzieci i młodzieży. Jest on organizowany przez miejscowe szkoły i obejmuje całodniowe wycieczki w każdy weekend, wizyty w muzeach, zajęcia sportowe (np. Tenis, pływanie, koszykówka), zajęcia kulturalne (np. Warsztaty artystyczne lub literackie) oraz imprezy towarzyskie (barbecue, party na plaży, quizy, dyskoteki).

Jak wygląda standardowy program tygodniowy na kursach młodzieżowych?

PRZYKŁADOWY PROGRAM

DZIEŃGODZINAZAJĘCIA
Poniedziałek7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej
8:45 – 12:15Lekcje w międzynarodowych grupach
12:15 -13:15Przerwa lunchowa
13:15 – 16:30Program aktywności i warsztaty edukacyjne;     Wieczór – kolacja i czas spędzany z rodziną goszczącą
Wtorek7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej
8:45 – 12:15Lekcje w międzynarodowych grupach
12:15 -13:15Przerwa lunchowa
PopołudniePółdniowa wycieczka
WieczórKolacja i czas spędzany z rodziną goszczącą
Środa7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej
8:45 – 12:15Lekcje w międzynarodowych grupach
12:15 -13:15Przerwa lunchowa
13:15 – 16:30Program aktywności i warsztaty edukacyjne;     Wieczór -gry integracyjne, kolacja u rodzin goszczących
Czwartek7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej
8:45 – 12:15Lekcje w międzynarodowych grupach
12:15 -13:15Przerwa lunchowa
PopołudniePółdniowa wycieczka
WieczórKolacja i czas spędzany z rodziną goszczącą
Piątek7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej
8:45 – 12:15Lekcje w międzynarodowych grupach
12:15 -13:15Przerwa lunchowa
13:15 – 16:30Program aktywności i warsztaty edukacyjne;     Wieczór -kolacja i czas spędzany z rodziną goszczącą
Sobota7:30 – 8:00Śniadanie u rodziny goszczącej, Całodniowa wycieczka (packed lunch)
8:00 – wieczórCałodniowa wycieczka (packed lunch)
WieczórKolacja i czas spędzany z rodziną goszczącą
NiedzielaCzas spędzany z rodziną goszczącą