Obóz językowy za granicą - 7 korzyści

Obóz językowy za granicą. Poznaj nasze 7 yeses!

Przygotowaliśmy dla Was listę 7 powodów, które pomogą Wam w podjęciu decyzji o wyjeździe na obóz językowy za granicą. 7 to liczba, która od wieków była uważana przez kultury z całego świata za szczęśliwą, dlatego mamy nadzieję, że ten tekst również pomoże Wam w osiągnięciu tego stanu dzięki wyjazdowi językowemu.

1. Ucz się przez praktykę

To oczywiste, że Ty lub Twoje dziecko jedzie na kurs, by uczyć się języka, ale dlaczego właśnie nauka za granicą? Badania dowodzą, że najlepiej uczymy się poprzez praktykę. Obóz językowy za granicą to niepowtarzalna okazja, by poznać język z pomocą wykwalifikowanych natvie speakerów, rówieśników oraz mieszkańców danego kraju.

 

2. Zdobądź przyjaźnie na lata

Pobyt na kursie za granicą, to nie tylko nauka, ale także możliwość nawiązania przyjacielskich relacji z ludźmi z całego świata. Dzięki nowym znajomością spędzisz wspaniały czas na wyjeździe językowym. Będziesz mógł zaprosić do siebie nowo poznane osoby, które z pewnością odwdzięczą się tym samym. Da Ci to możliwość odwiedzania nowych miejsc i poznania kolejnych przyjaciół budując sieć znajomych na całym globie!

 

3. Poznaj kulturę kraju, który odwiedzasz

Nie zapominaj, że wyjazd na kurs, to także nieustanny kontakt z kulturą kraju, do którego przyjeżdżasz w celu nauki języka. Masz wyjątkową okazję na poznanie zwyczajów, sztuki, czy smaków, których nie doświadczyłbyś, przebywając w tym czasie we własnym domu. Wyjazd językowy to możliwość samodzielnego zwiedzania miasta, w którym się znajdujesz oraz wycieczki do najważniejszych miejsc na mapie danego kraju.

 

4. Zyskaj na przebojowości

Jesteś nieśmiałą osobą? Będziemy z Tobą szczerzy, nie da się przejść przez obóz językowy za granicą, nie wydając z siebie słowa. Nie musisz się jednak martwić. Doświadczeni i przyjaźnie nastawieni native speakerzy pomogą Ci w przełamaniu bariery językowej. Z kolei pozostali uczestnicy kursu ośmielą Cię w mówieniu  w języku obcym. Nawet nie zorientujesz się, kiedy zaczniesz myśleć po angielsku czy niemiecku! Zamówienie pizzy nawet z najbardziej wyszukanymi dodatkami, czy wyjaśnienie zawiłości fabuły Twojego ulubionego filmu  przestanie być dla Ciebie problemem.

 

5. Otwórz drzwi do międzynarodowej kariery

Nie oszukujmy się. Jeśli myślisz o wybraniu się na obóz językowy za granicą, to z pewnością liczysz, że w przyszłości Twoje CV nie zostanie odrzucone przez potencjalnego pracodawcę ze względu na brak znajomości języka. Nie mylisz się! Praktyczna nauka języka pozwoli Ci wyjść poza ramy podręcznikowego słownictwa. Da również możliwość swobodnego porozumiewania się, co jest niezbędne w przypadku kontaktów o charakterze zawodowym. Dzięki wyjazdowi językowemu otrzymujesz również sposobność do zdobycia kontaktów, które mogę znacznie przyczynić się do zdobycia pierwszej pracy za granicą.

 

6. Praktyczny egzamin z dojrzałości

Szczególnie dla młodych osób obóz językowy za granicą może być pierwszą nauką samodzielnego radzenia sobie poza domem oraz zaradności. Organizatorzy kursu oczywiście zawsze służą pomocą w każdej kwestii, ale zrobienie samodzielnych zakupów, czy zapytanie o drogę w języku obcym, to doświadczenie, które nie tylko pomoże przełamać barierę językową, ale również nauczy radzenia sobie w codziennych sytuacjach.

 

7. Rozluźnij się i przeżyj przygodę życia dzięki obozowi językowemu za granicą

7 dzień, to dzień odpoczynku, a w naszym zestawieniu punkt 7 to zwrócenie uwagi na nieco mniej praktyczną, ale równie ważną, co pozostałe korzyści z wyjazdu na zagraniczny kurs językowy. Taka podróż to nie tylko konkretne umiejętności, ale także zabawa, z której wspomnienia pozostaną z Tobą na lata. Wyjazd językowy może okazać się życiową przygodą lub zachęcić Cię do poznawania kolejnych zakątków świata, zdobywania nowych znajomości, czy nauki innych języków obcych.


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *