Kobieta dostrzegająca korzyści zagranicznego kursu językowego

Zagraniczny kurs językowy? Sprawdź dlaczego się opłaca!

Wyjazd na zagraniczny kurs językowy często jest znacznie tańszy, a przy tym bardziej efektywny niż nauka w kraju. Wiele osób jednak zniechęca się, słysząc o rzekomych niebotycznych środkach, które trzeba wydać w tym celu.

 

Korepetycje i prywatne szkoły językowe — kosztowna nauka

Nie jest już tematem tabu to, że nauka języków w publicznych szkołach daje nam jedynie podstawy, a nie praktyczną umiejętność komunikowania się z osobami zza granicy. Właśnie, dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z korepetycji lub prywatnych szkół językowych, które dają słabsze rezultaty niż zagraniczny kurs językowy, a przy tym w praktyce wcale nie są tańsze. Nie wierzysz?

 

Godzinna lekcja angielskiego to średni koszt 100 złotych nauki za godzinę. Jeśli decydujemy się na jedną lekcję w tygodniu miesięcznie na naukę, wydamy więc łącznie około 400 złotych. Wbrew pozorom koszt zagranicznego kursu językowego okazuje być się często niższy niż skorzystanie z usług korepetytora.

 

Istnieją miesięczne kursy językowe za granicą, za które cena wynosi nawet 460 złotych od osoby. Pewnie zastanawiacie się, gdzie tu oszczędność skoro przy 4 godzinach miesięcznie u boku korepetytora zapłacicie równe 400 złotych? Otóż diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

 

Zagraniczny kurs językowy — opłacalne rozwiązanie

Miesięczny kurs języka to nie 4 godziny nauki miesięcznie, ale kilkadziesiąt tygodniowo. W przeliczeniu na godziny okaże się, że wyjazd opłaca się znacznie bardziej niż nauka w domu. Zaczyna brzmieć dobrze, prawda? To jednak jeszcze nie koniec.

 

Zagraniczny kurs językowy to nie tylko zajęcia prowadzone przez doświadczonych native speakerów. To również ciągłe obcowanie z językiem obcym poprzez kontakty z innymi uczestnikami kursu, czy mieszkańcami miasta, w którym się znajdujesz. Jest to, więc nauka poprzez zabawę i rekreację.

 

W efekcie nawet krótki wyjazd językowy daje Ci umiejętności, których nie nabrałbyś, spędzając lata przed podręcznikami i ćwiczeniem wymowy przed lustrem. Właśnie dlatego jest to realna oszczędność, a przy tym doskonała zabawa i niepowtarzalne doświadczenie, które będzie procentowało przez lata.

 

 

 


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *